Burmistrz Goleniowa bez absolutorium.

Więcej o sesji rady miejskiej w Goleniowie przeczytać można na portalu goleniow.net :https://goleniow.net/2022/07/27/burmistrz-krupowicz-bez-wotum-zaufania

Dodatkową ważną kwestią społeczną podczas sesji była obecność mieszkańców Gminy Goleniów, którzy walczą o chodniki, aby móc bezpiecznie pieszo przemieszczać się po swoich miejscowościach.

Kliniska Wielkie, Rurzyca, Pucice, Załom oraz Czarna Łąka to trasa alternatywna nad morze, która obecnie w sezonie letnim wybierana jest przez wielu kierowców. Jak mówią mieszkańcy, bardzo często powstają długie zatory, kierowcy wyładowują swoją agresję na pieszych. Często dochodzi do niebezpiecznych sytuacji kiedy pieszy musi uciekać na pobocze.

Dobrze jest kiedy poboczą są wykoszone - wtedy jest gdzie uciekać. Ale w wielu miejscach pobocza są zarośnięte i takie zejście z pasa ruchu jest niemożliwe.

Ostatnio doszło nawet do potrącenia.

Dlatego mieszkańcy zabrali głos pytając burmistrza kiedy zaczną się prace i będą wreszcie chodniki. W odpowiedzi usłyszeli, że gmina ma zabezpieczone fundusze, jednak właścicielem drogi jest powiat. I sugerują interwencję w powiecie.

Taki już los mieszkańców , że urzędnik z urzędnikiem się nie zejdzie i sami muszą walczyć o swoje. Burmistrz umywa ręce, a piłeczka jest teraz po stronie starosty.

O sprawie chodników będziemy informować niebawem.


A.B
2022-07-28 15:16 258