Konsultacje społeczne w sprawie przebudowy ulic na Starym Mieście

Na spotkaniu w Szkole Podstawowej nr 5   obecni byli przedstawiciele Urzędu Miasta oraz biura projektowego.

Mieszkańcy mogli zapoznać się z planami przebudowy i prezentacją dotyczącą inwestycji. O fundusze na planowaną modernizację, miasto Stargard będzie dopiero się starać.

Na początku spotkania, prezydent miasta Rafał Zając zaprezentował obecną pozycję społeczno - ekonomiczną naszego miasta oraz sam pomysł na kolejną przebudowę starówki.

Ciekawe były wzmianki prezydenta odnośnie materiałów budowlanych planowanych do przebudowy, z których wynika, że trzeba użyć materiałów drogich, takich jak kostka granitowa , aby uzyskać efekt prestiżowy i pasujący do ducha Starego Miasta. Czy jest to zasadne pozostawiam do oceny czytelnikom.

Na całą inwestycję mieszkańcy okolicznych zabudowań bardzo liczą. Pojawiły się jednak wątpliwości dotyczące zmniejszenia liczby miejsc parkingowych, o które na starówce bardzo ciężko. Wątpliwości budzą również zmiany kierunku ruchu na ulicy Szewskiej, ograniczenie miejsc postojowych przy hotelu PTTK, czy zmiana usytuowania miejsc parkingowych dla klientów lokali użytkowych przy ulicy Chrobrego.

Na chwilę obecną nie wiadomo nam jak cała inwestycja, mająca trwać minimum 6 - 8 miesięcy na samej ulicy Chrobrego wpłynie na sytuację drogową reszty dzielnicy.

Na pytania dotyczące wymienionych wątpliwości można było usłyszeć , że ogólnie i finalnie wszystko będzie lepiej.
Ale czy tak będzie i czy po konsultacjach głosy mieszkańców będą brane pod uwagę, okaże się dopiero w przyszłości.


P.W.
2022-04-23 00:50 265